7 podnikateľských nápadov pre rok 2023 – Staňte sa vlastným šéfom už dnes!

„Na rozdiel od všeobecného povedomia existuje mnoho spôsobov, ako začať podnikať, ktoré vám umožnia sústrediť sa menej na logistiku a počiatočné náklady a viac na rozbehnutie svojich nápadov. Pomôžeme vám prekonať prvú veľkú mentálnu prekážku „Chcem začať podnikať, ale nemám žiadne nápady“. Týchto 7 nápadov na malé podnikanie je skvelým vstupným bodom pre začiatočníkov, začínajúcich podnikateľov alebo kohokoľvek s nabitým programom a umožní vám začať podnikať popri zamestnaní bez toho, aby ste museli zahodiť všetko ostatné.“

 

 

Začnite podnikať v oblasti dropshippingu

 

Dropshipping je jednoduchý, nízkonákladový podnikateľský nápad na začatie podnikania a prvý z našich dobrých podnikateľských nápadov. Dropshipping je model plnenia, pri ktorom dodávateľ tretej strany skladuje a odosiela zásoby zákazníkom vo vašom mene. Je to jeden z najlepších podnikateľských nápadov na začatie podnikania, pretože má nízke režijné náklady, je bez rúk a je škálovateľný.

Sami nemusíte manipulovať so žiadnymi výrobkami – stačí, keď uskutočníte predaj a odovzdáte objednávky svojmu dodávateľovi. V skutočnosti je to jeden z najrýchlejších a najlacnejších spôsobov podnikania.

Produkty od jedného alebo viacerých dodávateľov môžete zaradiť do vlastného internetového obchodu s témou zameranou na konkrétnu oblasť, napríklad na vybavenie pre nadšencov jogy alebo misky na vodu pre majiteľov psov. Keď si zákazník u vás kúpi výrobok, objednávka sa odošle vášmu dodávateľovi, ktorý ju vybaví vo vašom mene. Vy však stále nesiete zodpovednosť za vlastný marketing a služby zákazníkom.

Existujú miestni aj zahraniční dodávatelia, s ktorými môžete spolupracovať, pokiaľ s nimi dokážete nadviazať vzťah založený na dôvere – nespoľahlivý dodávateľ bude zle odrážať vašu značku.

Dropshipping je skvelý spôsob, ako otestovať súlad produktu s trhom a rozbehnúť podnikanie skôr, ako investujete do vlastných originálnych produktov. Len si vždy nezabudnite objednať vzorku pre seba, aby ste sa uistili, že váš dodávateľ je spoľahlivý a že kvalita výrobkov je vhodná na predaj vašim zákazníkom.

 

Vytváranie digitálnych produktov alebo online kurzov

 

Digitálne produkty ako hudba, kurzy, podcasty a šablóny sú v tomto zozname nápadov na malé podnikanie s nízkymi investíciami jedinečné. Na rozdiel od ostatných nie sú hmatateľné. Nemusíte sa obávať opakujúcich sa výrobných ani prepravných nákladov, takže vaše marže môžu zostať vysoké, vďaka čomu je to ďalší z bezkonkurenčných nápadov na založenie jedného z najlepších podnikov.

Trik spočíva v tom, aby ste zistili, čo tvorí dobrý digitálny produkt. Čo je dostatočne užitočné na to, aby boli ľudia ochotní zaplatiť za

jeho stiahnutie?

Odpovede sa pohybujú od originálnych inštrumentálnych beatov cez skladové fotografie, ktoré možno licencovať iným tvorcom, až po informačné produkty a šablóny, ktoré pomáhajú ľuďom zvyšovať úroveň ich zručností v určitej oblasti.

Ak máte talent, ktorý sa dá premeniť na digitálny produkt, premýšľajte o jeho zabalení do nového zdroja príjmov.

Náš tip: Shopify má bezplatnú aplikáciu Digital Downloads, ktorá vám umožní ponúkať digitálne produkty vo vašom obchode rovnako jednoducho ako fyzické produkty.

 

Začnite podnikať v oblasti krásy

Kozmetický priemysel sa skutočne dostal z pandémie a jeho dynamika naďalej rastie. Z prieskumov vyplýva, že 55 % zakladateľov firiem pôsobiacich v oblasti zdravia a krásy uviedlo, že sú spokojní s výsledkami podnikania počas pandémie aj po jej skončení. Podniky, ktoré predávajú online a ponúkajú rôzne doručovacie služby, budú aj naďalej víťaziť.

Niektoré nápady na výrobky s vysokým dopytom sú:

 

Predaj príslušenstva k telefónu

 

Keďže v súčasnosti vlastní mobilné telefóny veľmi veľa ľudí, existuje obrovský trh s príslušenstvom pre telefóny. A existuje mnoho rôznych spôsobov, ako môžete s týmto príslušenstvom pracovať – tlač na objednávku, ručná výroba, špecializácia podľa typu výrobku, dropshipping a ďalšie.

Niektoré nápady na predaj príslušenstva k telefónom zahŕňajú:

Pri predávaní príslušenstva k telefónu nezabudnite uviesť, s ktorými zariadeniami je kompatibilné. Nechcete predsa predávať produkty pre zákazníkov, ktorú ani nemôžu používať.

 

Založenie online obchodu s kávou

 

Predaj kávy môže byť ziskový, ak máte silnú značku a správny marketingový plán. Samozrejme, káva má

veľkú konkurenciu. To by vás však nemalo odradiť od tohto multimiliardového odvetvia. Predaj vysoko komoditného výrobku, akým je káva, má mnoho výhod:

Keďže káva je tak široko dostupná, je jednoduchšie ju predávať. Ľudia už chcú kávu, stačí, aby chceli vašu kávu.

 

Predaj ručne vyrobeného a domáceho tovaru

Ak ste výrobca – či už vyrábate mydlo, sviečky, omáčky alebo keramiku – máte jedinečnú príležitosť nájsť nápad na malé podnikanie, pretože vývoj a obstarávanie produktov máte doslova vo svojich rukách.

Na rozdiel od mnohých iných nápadov v tomto zozname budete musieť zvážiť prepravu a riadenie zásob, ale môžete začať jednoducho na základe objednávky alebo s malou sériou, kým nezačnete generovať stály predaj.

Náš tip: Predávať svoje výrobky na Slovenskom trhu môžete napríklad prostredníctvom stránky sashe.sk

Len dbajte na všetky predpisy v kategórii vašich výrobkov, najmä v prípade všetkého, čo budú zákazníci jesť, vdychovať alebo si to dávať na pokožku.

 

Vytvorenie online módneho butiku 

 

Ak máte radi módu a zdieľanie svojho zmyslu pre štýl online, môžete zvážiť vytvorenie vlastného online módneho butiku. Nemusíte sa stať módnym návrhárom – môžete jednoducho vyberať položky od iných predajcov do vlastného online obchodu (pomocou modelu dropshippingu, o ktorom sme sa zmienili skôr).

Šaty, topánky, plavky, doplnky a ďalšie – môžete si vytvoriť vlastnú módnu značku pomocou jednej z niekoľkých aplikácií na získavanie produktov, sami ich modelovať pomocou fotografií produktov a príspevkov v sociálnych médiách a vybudovať si online sledovanosť ako tvorca trendov.

 

 

 

Pre viac nápadov:

 

Tím PRIC RV

 

Tieto stránky používajú súbory cookies, aby ste získali čo najlepší zážitok z ich prezerania.