Ako bolo na podujatí s názvom Prinesme Granty do okresu Rožňava?

 

Dňa 28. júna 2023 o 16.30 sa v krásnych priestoroch Kultúrno-kreatívneho centra Kláštor uskutočnilo podujatie s názvom Prinesme Granty do okresu Rožňava.

 

Podujatie by nebolo možné zorganizovať nebyť nášho projektu GAPSME, ktorý implementujeme spoločne s mestom Rožňava a maďarskými partnermi. Cieľom nášho projektu je vypracovať zelenú stratégiu mesta Rožňava a pripraviť podklady pre lokálne zelené dohody, ktorými chceme do budúcna finančne motivovať podnikateľov v našom meste, aby pretransformovali ich podnikanie na udržateľné. Podujatie zahájila koordinátorka projektu GAPSME a člen tímu RPIC RV Jana.

 

Naše pozvanie prijali dvaja hostia, a to Tomáš Pavlík zakladateľ online magazín a podcast Grantup, taktiež reprezentujúci Enterprise Europe Network a Ivan Pezlar riaditeľ RPIC Rožňava, taktiež skúsený projektový manažér Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

 

 

Tomáš odprezentoval aktuálne výzvy vhodné pre obce, samosprávy, podnikateľov, neziskové organizácie a fyzické osoby v okrese Rožňava, následne publiku ukázal, ako a kde hľadať výzvy.

 

 

 

Ivanova prezentácia sa týkala filozofie projektov a grantov, taktiež odprezentoval, ako prebieha príprava žiadosti o grant a následná implementácia projektu v praxi.

 

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným, že si našli čas a prišli na podujatie, dúfame, že ste si domov odniesli množstvo nových a praktických informácií, a hlavne motiváciu žiadať o granty.

 

Do budúcna plánujeme organizovať ďalšie podujatia so zameraním na granty a propagáciu politík Európskej Komisie – sledujte nás!

 

Prezentácie na stiahnutie tu:

 

1. Tomáš Pavlík – Aktuálne výzvy …a kde ich hľadať?

2. Ivan Pezlar – Ako to funguje v praxi?

 

Tím RPIC RV

Tieto stránky používajú súbory cookies, aby ste získali čo najlepší zážitok z ich prezerania.